Magiczne przepisy

Gastronomia i kulinaria

Mielenie kawy Thermomix

Mielenie kawy Thermomix

Mielenie kawy thermomix to doskonałe rozwiązanie problemu, jak zmielić kawę bez młynka. Wystarczy dobrać odpowiedni stopień zmielenia kawy i cieszyć się niezwykłym aromatem ulubionego napoju. Przepis na mielenie kawy thermomix jest prosty i szybki w wykonaniu. Ile czasu zajmuje mielenie kawy do ekspresu kolbowego Thermomix? Poniżej podpowiemy, jak długo mieli się kawę w thermomixie.

Thermomix może być z łatwością używany, jako młynek do kawy. Jeśli chcesz wydobyć dodatkowy aromat swojej kawy, a nie wiesz jak to zrobić, to podpowiadamy, iż możesz ją lekko podpalić przed zmieleniem. Przepis na to, aby kawa thermomix wyszła idealna, jest łatwy wykonaniu. 

Jak zmielić kawę bez młynka?

Jeśli nie wiesz, jak zmielić kawę bez młynka, podpowiadamy, iż narzędzie kuchenne doskonale nada się do tej roli. Mielenie kawy w Thermomixie wymaga wykonania kilku czynności. Przed rozpoczęciem jakichkolwiek zadań, należy ustawić odpowiednią:

  • – temperaturę,
  • – czas. 

Urządzenie posiada kilka mechanizmów zabezpieczających, które chronią je przed przegrzaniem lub kontaktem z niebezpiecznymi materiałami, takimi jak stalowe ostrza. Po wykonaniu tej czynności wystarczy dodać wybrane ziarna i ustawić timer na tarczy, przez jaki czas kawa ma być mielona – to właśnie w ten sposób określa się stopień zmielenia kawy. Jak długo wykonuje się taką czynność? Wystarczy wsypać 100 g ziarna do naczynia miksującego i podgrzewać 3 min/60°C/wsteczne obroty 1 – mielenie kawy thermomix to zadanie możliwe do wykonania przed każdego.

kawa Thermomix

Precyzyjne mielenie kawy do ekspresu kolbowego Thermomix

Korzystanie z Thermomixa sprawia, że parzenie świeżej kawy jest łatwe i wygodne. Jest też o wiele bardziej precyzyjne niż w przypadku zwykłego młynku, ze względu na bardziej zaawansowane ustawienia i mechanizmy zabezpieczające. Dlatego doskonale nadaje się do zadania, jakim jest mielenie kawy do ekspresu kolbowego Thermomix. Ile czasu zajmuje przygotowanie takiej kawy? Dosłownie, już w kilka sekund otrzymujmy perfekcyjnie zmielone ziarna, gotowe do zaparzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *